Při práci se řídím platným etickým kodexem APA (Americká psychologická asociace). Obsah setkání je důvěrný.
Aktuální nabídku služeb naleznete zde.
Seberozvoj
Seberozvoj probíhá formou šesti individuálních setkání (po 50 minutách) v průběhu 2-3 měsíců. Společně směřujeme ke konkrétnímu cíli (např. formulování vize, aktivizace v hledání partnera, naučit se říkat “ne”).
Proč právě šest setkání? První kontakt slouží k společnému seznámení a vyjasnění cíle seberozvoje. Další práce umožňuje využívání různých technik, monitorování pokroku a řešení překážek, které se na cestě objeví. Časové omezení nás motivuje využívat setkání efektivně. Na poslední konzultaci rozvíjíme strategie, jak pokrok udržet a rozvíjet se dál.
Psychologické poradenství
Na rozdíl od seberozvoje není omezeno počtem setkání a konkrétním tématem. Také se ale nejedná o “dávání rad”. Klient společně v dialogu s poradcem hledá porozumění svým emocím, myšlenkám, tělesným prožitkům a svému chování. Rozlišujeme ty, které jsou adaptivní (plní pro nás nějakou funkci bez negativních důsledků) a maladaptivní (spíše nám škodí).
V práci s klienty využívám teorie a praxe dle typu problému ze dvou hlavních přístupů:
- Kognitivně-behaviorální terapie (Cognitive Behavioral Therapy), pod kterou spadá také Terapie zaměřená na schémata (Schematherapy)
- Terapie zaměřená na emoce (Emotion-focused therapy)
Oba přístupy jsem se učila v průběhu 2-letých studií na švýcarské Univerzitě ve Fribourgu, nemám v nich však systematický psychoterapeutický výcvik. Proto nepracuji s klienty, kteří mají závažnější psychické stavy. Zaměřuji se na “problémy všedního dne” – když je toho moc najednou a vy cítíte potřebu podpory a změny.
Kurzy a workshopy
Kurzy jsou obvykle pobytové víkendové akce, které jdou v tématu do větší hloubky. Obsahují prvky přednáškové i zážitkové (tedy něco prožít, svou zkušenost reflektovat a hledat způsoby, jak ji přenést do svého života. Důležitou součástí je práce se skupinou, kdy se účastníci vzájemně učí a obohacují.
Workshopy trvají dvě hodiny až jeden den. Jejich cílem je spíš “ochutnávka”, něco malého se naučit, zažít, seznámit se s novými lidmi.