Kurz „Rande se sebou“

Kdo se dívá ven, ten sní, kdo se dívá dovnitř, ten se probouzí.
(Carl Gustav Jung)

Rande se sebou je zážitkový kurz o sebehodnotě, atraktivitě a prohloubení kontaktu se sebou. Hodně věcí zvnějšku ovlivnit nedokážeme, můžeme ale změnit naše vnímání vnějších událostí zevnitř. Pokud rozumíme tomu, co se v nás děje a dokážeme to pojmenovat, získáváme nad sebou větší kontrolu a jistotu. Být v pohodě sám se sebou je nejen příjemné, ale i atraktivní pro druhé. Proto ten první vztah, na který byste se měli zaměřit před ozdravováním všech ostatních, je ten s Vámi.

  • Atraktivita začíná tam, kde vnímáme sami sebe.
  • Komunikace se sebou je víc než rozhovor v naší hlavě.
  • Učit se dělat věci jinak je v novém a bezpečném prostředí snadnější.
  • Přijďte začít letošní jarní úklid sebou a načerpat nové síly.

Kurz bude probíhat v přírodě, mimo civilizaci, což umožňuje lépe se odpoutat od zajetých vzorců myšlení a chování a prozkoumávat nové. Program bude probíhat uvnitř i venku, osamotě i s ostatními účastníky. Přesto, že cílem je ponoření do sebe, nemá to být jen vážné, ale i veselé a dobíjející.

Víkendem vás provedou psycholožky Kristína Medalová a Petra Willantová. V kurzu klademe velký důraz na bezpečnost a kontraindikací pro účast je špatný aktuální psychický stav (který spíše než psychohygienu vyžaduje psychoterapii). V takovém případě Vám rády předáme vhodný kontakt.

 

Mgr. Petra Willantová

O tom, jak důležité je znát své vnitřní zdroje i slepé skvrny, se denně přesvědčuji coby psycholožka v krizovém centru. Při mé práci i při vlastním zvídavém sebe-objevování mi pak velmi pomáhá psychoterapeutický výcvik v analytické psychologii. Ve volném čase se cítím nejšťastnější ve společnosti svých nejmilejších a na cestách. Na čas a na jídlo zapomínám, když brnkám na kytaru a u toho si hraju se svým hlasem, nebo kreslím. Mojí osobní výzvou je aktuálně jóga.

 

 

Mgr. Kristína Medalová, MSc.

Psycholožka částečně ve zdravotnictví, částečně na volné noze. Snažím se pomáhat lidem v směřování k zdravým partnerským vztahům a prožívání života jako naplněného. Kromě individuálních setkání pořádám různé skupinové workshopy (aktuálně třeba “Seznamovací laboratoř” nebo kurz “Zjisti, co umíš”). Ráda cestuji, zajímá mě dění ve světě a popularizace vědy. Poslední dobou jsem se více vrátila ke čtení beletrie a velkou radost mi přináší můj nejnovější objev – salsa.

Přihlásit se můžou jednotlivci obou pohlaví, volní i zadaní, jelikož zdravý vztah k sobě je základem pro všechny další vztahy. Účastníky se snažíme vybírat tak, aby vznikla skupina pestrá a vyvážená.

Místo: bude upřesněno
Datum: únor 2019
Kapacita: min. 10, max. 15 účastníků

 

Chci dostat email, až bude známý termín kurzu: